Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

4 aplikacje modowe, które każdy stylowy facet chce mieć w swoim telefonie

Męskie hobby
suitrends
4 aplikacje modowe, które każdy stylowy facet chce mieć w swoim telefonie

Moda to nie tylko hobby pań, wielu mężczyzn także interesuję się tą dziedziną. Dziś wielu panów ma bardzo dobre poczucie stylu, niebanalny gust i wyznacza modowe trendy. Skąd czerpią inspiracje? Na przykład z aplikacji modowych! Poznaj 4, które każdy stylowy facet chce mieć w swoim telefonie.

Dzięki tzw. apce modowej w telefonie, którą będziesz mieć praktycznie non stop pod ręką, zachowasz klasę zawsze i wszędzie. Poznaj cztery aplikacje na smartfony, których powinien używać każdy stylowy mężczyzna.

Tie a Tie Aplikacja – czyli: jak wiązać krawat?

Tie a Tie to świetna modowa aplikacja dla mężczyzn. Przyda się zarówno laikom, dla których wyzwaniem jest stworzenie bazowego węzła, jak i doświadczonym elegantom szukającym inspirujących wskazówek. Co oferuje ta aplikacja? Proponuje naukę 30 rodzajów węzłów, w tym 11 za darmo, oraz instrukcję składania poszetki, czyli ozdobnej chusteczki wkładanej do górnej kieszonki w marynarce. Etapy tworzenia węzłów można śledzić krok po kroku na animowanych slajdach lub przy wykorzystaniu funkcji lustra, dzięki której kierujesz obiektyw aparatu na swoją sylwetkę i będziesz mógł powtarzać ruchy wyświetlane na smartfonie. Co najważniejsze, w aplikacji Tie a Tie każdy węzeł jest opatrzony krótką charakterystyką, sugerującą, na jaką okazję będzie najbardziej odpowiedni. Aplikacja podpowie też, jak dobrać typ krawata do sylwetki, kształtu twarzy i kołnierzyka. Tie a Tie jest dostępna w języku angielskim, ale jej przejrzysta i obrazkowa forma sprawia, że śledzenie opisów wcale nie jest konieczne. Można ją pobrać za darmo na telefony z systemami Android i iOS.

Aplikacja Cool Guy

Dzięki aplikacji Cool Guy każdy stylowy facet będzie mieć pod ręką zawartość własnej szafy i nie zapomni o żadnym ubraniu. Jak to możliwe? Ponieważ Cool Guy gromadzi w bazie zdjęcia ubrań, pozwala na układanie z nich gotowych zestawów i zapisywanie ich w pamięci aplikacji. Daje też dostęp do sklepu internetowego Shopstyle.com i podpowiada, jak spakować się w podróż. A co w sytuacji, gdy nie będziesz pewien, czy wybrana przez Ciebie stylizacja jest trafiona? Możesz ją wtedy udostępnić znajomym i poprosić o opinię. Apka Cool Guy jest darmowa i dostępna na telefony z systemem Android i iOS.

Aplikacja Men’s hairstyles

Dzięki tej aplikacji skończysz z nieudanymi eksperymentami, a za to przekonasz się, czy nowa, wymarzona fryzura faktycznie do Ciebie pasuje. Jak działa apka? Wystarczy, że załadujesz własne zdjęcie i dopasujesz do niego jedną z wybranych fryzur z pamięci aplikacji. Wszystkie dostępne nakładki odzwierciedlają rzeczywisty wygląd danej fryzury, a to pozwala uzyskać najbardziej prawdopodobny efekt. W ramach oprogramowania aplikacji można też zmieniać kolor włosów i dobierać różne odmiany zarostu. Aplikacja kosztuje 0,99 dol. i jest dostępna na urządzenia z systemem iOS.

Aplikacja Valet

To aplikacja serwisu modowego Valetmag. Co oferuje? Każdy stylowy facet znajdzie w niej sporo stylowych porad w dziedzinie trendów i dopasowania ubrań do typu swojej sylwetki, ale również stylizacji czy ochrony i czyszczenia ubrań oraz butów. Dostępne w Valet poradniki mają formę tekstową lub wideo. Ciekawą opcją jest to, że jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania, to możesz przesłać je ekspertom Valetmag, którzy zazwyczaj odpowiadają w ciągu 24 godzin. Aplikacja jest zupełnie darmowa, ale dostępna wyłącznie na telefony Apple.

Panowie dzięki tym aplikacjom modowym jeszcze bardziej udoskonalą swój styl. Schludny wygląd to wizytówka każdego i nie wolno go zaniedbywać! Mężczyzna, który przywiązuje dużą wagę do tego jak wygląda i co ma na sobie, nie od razu musi być uznawany za homo- lub metroseksualistę. Wręcz przeciwnie można być i bardzo męskim, i świetnie ubranym, a najgorsze jest popadanie w skrajności i stereotypy. Faceci potrafią mieć znakomite wyczucie stylu, a aplikacje modowe to świetne poradniki, z których można czerpać wiele inspiracji!

Przeczytaj też: JAK DBAĆ O BIAŁE KOSZULE?

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać idealny krawat do garnituru?
Jak dobrać idealny krawat do garnituru?
Czym powinien się odznaczać idealny męski krawat? Można wskazać na różne rodzaje krawatów, które z powodzeniem dobierzemy do danego typu ubioru, stylizacji lub okazji. Czym się kierować?
Ostatnie wpisy