Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

4 seriale, które warto zobaczyć zimą na Netfliksie

Męskie hobby
suitrends
4 seriale, które warto zobaczyć zimą na Netfliksie

Kiedy wieczory wciąż są dłuższe, a pogoda za oknem często nie sprzyja spacerom, wówczas warto zaszyć się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i obejrzeć jakiś serial. Tylko który wybrać?

Gdy aura nie zachęca do wychodzenia – nie ma nic lepszego niż dobry serial i kubek gorącej herbaty czy kakao. Sprawdzamy, które propozycje Netfliksa warto wybrać na chłodniejsze dni.

„Czarne lustro”

Brytyjski serial satyryczny i fantastycznonaukowy, który bez wątpienia wbija w fotel. Produkcja w nieoczywisty i z pewnością mroczny sposób pokazuje obecne społeczeństwo i to, jaki wpływ (negatywny) wywiera na nie współczesna technologia. Każdy odcinek tego serialu jest osobną opowieścią, którą łączą bez wątpienia problemy ludzi. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości lub alternatywnej teraźniejszości.

Do tej pory nakręcono 5 sezonów serialu, który zdobył już 6 nagród Emmy i wiele innych prestiżowych wyróżnień.

„Chłopaki z baraków”

Wymieniając najlepsze seriale Netfliksa, nie wolno pominąć „Chłopaków z baraków”. Jest to kanadyjski mockument (fikcja, która przypomina dokument). Produkcja jest opowieścią o trzech przyjaciołach – Rickym, Julianie oraz Bubblesie. Każdy z nich ma zupełnie inny charakter, jednak wszyscy chcą się szybko wzbogacić. Wybierają więc nielegalne metody, jak handel narkotykami, uprawa marihuany czy kradzieże.

Nie ma więc co się dziwić, że zaczynają być obserwowani. Przygląda im się strażnik osiedla barakowozów Sunnyvale (gdzie mieszkają trzej przyjaciele) – Jim Lahey. Szybka chęć wzbogacenia się oczywiście kończy się za kratkami, jednak to nie zniechęca przyjaciół do podejmowania kolejnych prób.

Powstało 12 sezonów serialu, na podstawie których nakręcono 3 filmy fabularne i serial animowany.

„Dom z papieru”

Zimą warto obejrzeć też jeden z kultowych już seriali Netfliksa – „Dom z papieru”. Jest to niezwykła opowieść o ośmiu zamaskowanych przestępcach, którzy postanowili napaść na mennicę narodową w Hiszpanii. Profesor, który jest przedstawicielem całej ekipy, prowadzi negocjacje z policją. Trzeba przyznać, że nie są one tak proste i oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Produkcja ta w bardzo ciekawy sposób pokazuje bunt wobec władzy oraz wobec tych, którzy sterują współczesnym światem.

Powstało 5 sezonów serialu, otrzymał on także nagrodę Emmy.

„Prawo ulicy”

„Prawo ulicy” to jedna z czołowych produkcji, które można obejrzeć na platformie Netflix. Jest to serial, który opowiada historię policjantów z Baltimore, którzy postanawiają wypowiedzieć wojnę narkotykową tamtejszym bossom. Produkcja skupia się także na systemie oświaty, upadku mediów i polityce samorządowej. Zdaniem wielu krytyków jest to jeden z najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Powstało 5 sezonów serialu, w sumie 60 odcinków.

zdj. główne: Souvik Banerjee/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie oprawki dla swojego dziecka – poradnik dla rodziców
Jak wybrać odpowiednie oprawki dla swojego dziecka – poradnik dla rodziców
Wybór odpowiednich oprawek dla dziecka może być wyzwaniem. Odkryj nasz praktyczny poradnik dla rodziców i dowiedz się, jak dopasować odpowiednie okulary, które będą funkcjonalne, wygodne i stylowe.
Ostatnie wpisy