Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Idealny zapach dla aktywnego mężczyzny

Porady dla eleganckiego mężczyzny
suitrends
Idealny zapach dla aktywnego mężczyzny

Kiedyś mówiło się, że prawdziwy facet powinien pachnieć whisky, koniem i tytoniem. Jednak obecnie wolimy mężczyzn zdrowych i wysportowanych, którzy dobrze pachną. Dobry zapach jest szczególnie istotny dla tych, którzy uprawiają aktywny tryb życia. Jednak nie każde perfumy będą dla takiej osoby odpowiednie. Jaki jest idealny zapach dla aktywnego mężczyzny?

Podstawy doboru zapachu

Dobierając zapach jakieś osobie, należy pamiętać o tym, że na każdej skórze leży on inaczej. Dlatego nie ma sensu w tym, by zmuszać się do noszenia czegoś, co nam nie służy. Należy też inne perfumy dobierać dla młodej osoby a inne dla starszego człowieka. Jednak najważniejsze jest to, aby osoba, która będzie nosiła ten zapach – dobrze się w nim czuła. Właśnie dobrze dobrany zapach powinien być przyjemny dla otoczenia czy kobiet, ale ma być on jednak głównie przyjemnością dla nas!

Czego unikać?

Wiadomo, że są perfumy, które są znakomite, ale raczej nieodpowiednie dla aktywnego mężczyzny. Czego unikać? Wszystkich perfum skierowanych dla osób starszych oraz takich, które są bardzo ciężkie, dedykowane na zimne pory roku. Aktywność to lekkość i energia, a nie ociężałość! Unikajmy intensywnych, mocnych perfum.

Przykładem doskonałych perfum, ale nie odpowiednich dla aktywnego mężczyzny jest Fahrenheit – Christian Dior. Pachną one znakomicie, ale bardziej pasują one dojrzałym, starszym osobom, a już na pewno nie kojarzą się z energią i lekkością – tylko przeciwnie – z ciężkim klimatem. Aczkolwiek istnieją wyjątki osób, które są aktywne, a zapach ten im pasuje. Jednak jest to ewenement.

Czego szukać?

Lekkie kompozycje np. kwiatowe będą idealne dla aktywnego mężczyzny. Także wszelkie zapachy kierowane na lato będą doskonałym punktem wyjścia w szukaniu czegoś idealnego dla siebie. Należy wziąć pod uwagę, że jeśli jesteśmy aktywni, to perfumy mają większe pole do popisu, ponieważ będą pachniały intensywniej niż na osobie, która nie jest aktywna. Dlatego wybieranie czegoś lekkiego jest dobrym pomysłem, gdyż taki zapach nie będzie nazbyt intensywny w otoczeniu.

Jakie zapachy są warte uwagi?
Yves Saint Laurent L’Homme Sport
Jest to zapach cytrusowy bardzo znanej i lubianej (nie tylko przez mężczyzn) marki. Pachną elegancko i z pewnością są warte uwagi każdego samca, który prowadzi aktywny tryb życia.

Azzaro Chrome
Ciekawy letni i lekki zapach wart uwagi. Jego zaletą jest stosunkowo niska cena w porównaniu do innych perfum na rynku. Jednak nie sprawia to, że te perfumy pachną kiepsko, wręcz przeciwnie! Są bardzo ciekawe, a zapach długo utrzymuje się na skórze.

Chanel Allure Homme Sport

Dopisek „Sport” w nazwie całkiem dobrze wskazuję na to, że te perfumy są odpowiednie dla mężczyzn aktywnych. Kompozycja zapachowa jest bardzo nowoczesna i ciekawa. Warta sprawdzenia w perfumerii.

Jaki jest idealny zapach?

Dla aktywnej osoby najlepiej szukać zapachów lekkich i energetycznych. Doskonałe są kompozycje z np. cytrusami. Tak czy inaczej, najlepiej jest sprawdzić kilka zapachów na swojej skórze, gdyż nigdy nie wiadomo jak coś może na nas pachnieć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy objawy depresji mogą maskować autyzm i zespół Aspergera?
Czy objawy depresji mogą maskować autyzm i zespół Aspergera?
Odkryj, jak cechy charakterystyczne autyzmu i zespołu Aspergera mogą być ukryte pod symptomami depresji. Dowiedz się, jak te warunki mogą się przenikać i jak rozpoznać ich skomplikowane interakcje.
Ostatnie wpisy